Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

 

Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie wspólnie ze Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku organizuje akcję „Zakupy”

 

Zakupy – szczegóły akcji

Akcja „Zakupy” adresowana jest do seniorów i osób z niepełnosprawnościami, mieszkających na terenie Gminy Zbuczyn. Jej celem jest maksymalna ochrona tych osób w związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Zakupy, czyli dla kogo?

Z „Zakupów” mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do osoby z niepełnosprawnością, bez względu na wiek, która samotnie prowadzi gospodarstwo domowe. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc                              w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

Zakupy, jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

Kontakt pod numerem telefonu 668 413 122, w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Podczas rozmowy z pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbuczynie należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Pracownik GOPS  w Zbuczynie przekaże te informacje wolontariuszowi, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą potrzebującą pomocy i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji. Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.

 

Na skróty

nowy nr tel

baner na stron urzdu gminy 150x150