Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

Statystyczne Vademecum Samorządowca jest projektem GUS, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby informacyjne jednostek samorządu terytorialnego. Stanowi ukierunkowanie oferty statystycznej na wsparcie radnych i przedstawicieli samorządów terytorialnych w zarządzaniu regionem, w tym realizację zadań bieżących jak i długofalowych, takich jak tworzenie strategii i polityk o zasięgu regionalnym i lokalnym. oferty statystycznej na wsparcie radnych i przedstawicieli samorządów terytorialnych w zarządzaniu regionem, w tym realizację zadań bieżących jak i długofalowych, takich jak tworzenie strategii i polityk o zasięgu regionalnym i lokalnym.

Cele

Bezpośrednim celem SVS 2012 jest dostarczenie radnym oraz członkom organów wykonawczych samorządów informacji kompleksowych, jednolitych metodologicznie i jakościowo oraz odpowiadających, w możliwym do uzyskania zakresie, zadaniom określonym w ustawach kompetencyjnych samorządu terytorialnego. Materiały te pozwolą na szybką i sprawną diagnozę sytuacji społecznej, gospodarczej i środowiskowej w regionach. SVS 2012 będzie zawierało również dane teleadresowe, umożliwiające bezpośredni kontakt, w szczególności z nowo powstałymi ośrodkami badań regionalnych oraz informacje o zasobach statystyki publicznej, w tym nowym narzędziu udostępniania danych – Banku Danych Lokalnych.

Zawartość informacyjna SVS 2012

Przygotowane dla samorządowców materiały obejmują:

  • portrety terytorium,
  • informację o statystyce publicznej (w tym dane kontaktowe do informatorium w regionie i wojewódzkich ośrodków badań regionalnych),
  • informację „Jak korzystać z BDL?”,
  • wybrane opracowania i foldery poświęcone poszczególnym jednostkom terytorialnym.

Portrety terytorium zawierają podstawowe informacje z zakresu finansów publicznych, rynku pracy, pomocy społecznej, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego i gospodarki przestrzennej oraz pozwalają na porównanie jednostek tego samego szczebla.

Pobierz SVS- Portret Gminy Zbuczyn 2012

Na skróty

nowy nr tel

wybory2020a

wybory do sejmu i senatu 2019