Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

zdjecie indeks

Uniwersytet I Wieku – program wykładów i ćwiczeń dla dzieci to projekt, który był realizowany od maja 2019 r. Dzięki uzyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, dzieci z ograniczonym dostępem do dóbr kultury m. in. przez barierę komunikacyjną, miały możliwość wziąć udziału w bezpłatnym cyklu zajęć oraz wyjazdów tematycznych z różnych dziedzin sztuki. Projekt kierowany był do osób od 8 do 12 lat z terenu gminy Zbuczyn z zapewnieniem transportu do miejsca spotkań.

 

 

Partnerami projektu byli: Gmina Zbuczyn, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie oraz Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku. Zaszczytną funkcję Rektora pełnił Wójt Gminy Zbuczyn – Tomasz Hapunowicz.

Na wzór prawdziwego uniwersytetu rok akademicki był podzielony na II semestry. Łącznie odbyło się 13 spotkań, z których skorzystało 18 dzieci m. in.


"Dlaczego robot się rusza?" - warsztaty z robotyki
"Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?"- wykład + ćwiczenia z malarstwa
,,Dlaczego pyzy nie są pyzą?"- wykład + ćwiczenia z kulinarii
Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
"Dlaczego nie święci garnki lepią?" - warsztaty z garncarstwa.
"Dlaczego podkowa przynosi szczęście?"- wyjazd do stadniny koni w Janowie Podlaskim
"Dlaczego nie święci garnki lepią?" kontynuacja warsztatów z garncarstwa
"Dlaczego polka nie jest Polką?" - wykład + ćwiczenia/ nauka tańca
"Tańcowała igłą z nitką" – wykład + ćwiczenia, nauka szycia
"Dlaczego drzewo pracuje?" -wykład + ćwiczenia/ rzeźba
Wyjazd do Teatru Lalka oraz do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie


14 grudnia 2019 r. uroczyście podsumowaliśmy projekt. Spotkanie rozpoczął występ artystyczny zespołu Boża Armia z Dziewul. Głównym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca zrealizowane działania w ramach Uniwersytetu, w której aktywnie uczestniczyli sami studenci. Rodzice oraz zaproszeni goście mogli także obejrzeć wystawę prac, które powstały podczas zajęć z malarstwa, rzeźby, garncarstwa oraz krawiectwa.
Wychowanie przez sztukę i uczestnictwo w kulturze posiada nieocenione wartości dla rozwoju emocjonalnego dzieci: kształtuje człowieka, wpływa na jego poglądy, przekonania, rozwija osobowość. Jedyną możliwością uczestnictwa dzieci w programach związanych z edukacją kulturalną są zajęcia pozalekcyjne, dlatego mamy nadzieję, że wsparcie finansowe które otrzymał Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie będzie szansą, aby Uniwersytet I Wieku kontynuował swoją działalność w kolejnych latach.

 plakat I wiek wersja A2 1

 

Koordynator projektu:
Marta Hapunowicz
Małgorzata Izdebska

 

Na skróty

nowy nr tel

baner na stron urzdu gminy 150x150