Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90

Dowiedz się więcej

zamowienia

zbn

energy

LOGOpodlasie 24

Gsk1 GSK2020

 

  WFOŚiGW w Warszawie

w11

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

Inwestycje ze wsparcia

Rządu RP

TABLICA INFORMACYJNA Gmina Zbuczyn 1 Copy

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie był organizatorem konferencji z okazji Dnia Osoby Niepełnosprawnej. Honorowy patronat nad imprezą, która odbyła się 3 grudnia br. objął Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz.

Wydarzenie rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu zespołu z Brwinowa pn. Dominik Strzelec - Bend działającego przy Domu Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane wykłady poświęcone problematyce osób niepełnosprawnych. O zaspakajaniu potrzeb dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi na przykładzie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie mówiła psycholog Krystyna Strukowicz. Następnie psycholog Joanna Ługowska przedstawiła wykład odnośnie wsparcia rozwoju dziecka z niepełnosprawnością. Jaki jest wpływ żywienia na choroby cywilizacyjne wyjaśniała mgr pielęgniarstwa, nauczyciel CKZiU w Siedlcach Luiza Marzęcka-Strzałek. Na zakończenie spotkania dyrektor Hospicjum Domowego dla Dzieci ks. Paweł Siedlanowski przedstawił referat „Niech liczy się każdy dzień. Hospicjum to też życie”.

 

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców osób niepełnosprawnych ale także osób na co dzień zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

 

Videorelacja z konferencji

 

Na skróty

wybory

Tyt2

stan gmina Copy

RODO